Alien Vault - System do monitoringu incydentów bezpieczeństwa

AlienVault Unified Security Management (USM) to zintegrowana platforma zaprojektowana w celu zapewnienia organizacjom kompleksowej ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami bez ponoszenia dodatkowych opłat. AlienVault skoncentrowany jest na łatwości użytkowania i wdrożenia, dlatego jest idealny dla średnich organizacji z ograniczonym budżetem i zasobami.

 

 

Platforma AlienVault Unified Security Management zapewnia:

  • ujednolicone monitorowanie bezpieczeństwa
  • proste zarządzanie zdarzeniami i raportowanie
  • nieprzerwaną ochronę przed zagrożeniami
  • szybkie wdrażanie
  • liczne funkcje zabezpieczeń zintegrowane w jednej konsoli

Główne funkcje systemu

Asset Discovery – aktywne i pasywne wykrywanie sieci

W ciągu kilku minut od instalacji użytkownik otrzymuje informacje odnośnie do wszystkich urządzeń IP z obsługą w sieci, oprogramowania, jakie jest na nich zainstalowane, konfiguracji, ewentualnych luk i zagrożeń.

Behavioral Monitoring

Funkcja monitorowania zachowania rozpoczyna zbieranie danych, które pomagają zrozumieć stan systemu i aktywności sieciowej. Korzystanie z wbudowanego monitorowania zachowania sieci można uprościć do reagowania na incydenty badając problem operacyjny lub potencjalny incydent bezpieczeństwa.

Vulnerability Assessment

AlienVault USM™ zapewnia wbudowany system oceny podatności na zagrożenia bezpieczeństwa odpowiadając na podstawowe zapytania potrzebne do pełnej widoczności podatności sieci.

SIEM

Umożliwia wykrywanie anomalii w zachowaniach użytkownika, sieci i aplikacji oraz rozpoznaje wzorce aktywności reprezentatywne dla coraz bardziej wyrafinowanych zagrożeń.

Threat Detection

Dostarcza informacji o zagrożeniach w czasie rzeczywistym oraz nadaje zagrożeniom odpowiednie priorytety – dla łatwiejszej ich identyfikacji. Ułatwia to rozpoznanie ofiary ataku, atakujących oraz ich metody i zamiary.

Prezentacja platformy

Wyślij do nas zapytanie