Balabit - monitoring aktywności użytkowników

Blindspotter

Blindspotter jest potężnym narzędziem które pozwala monitorować zachowania użytkowników. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wyeliminować czynnik ludzki jako potencjalnie niebezpieczny.  Poprzez wbudowane inteligentne mechanizmy używa unikatowych algorytmów, które pozwalają na dokładną analizę zachowań użytkowników. Analizując zachowania Blindspotter podejmuje decyzje czy należy poinformować o zagrożeniu czy też należy podjąć działania aby zlikwidować źródło zagrożenia.  Odkrywając nowe zachowania użytkowników analizuje je i jeżeli zostaną uznane za potencjalnie niebezpieczne zostaną zablokowane. Następnie są one zapamiętywane i stosowane w razie niebezpieczeństwa.

Zapobieganie naruszeniom

Budując wzorzec zaufanego użytkownika możemy śledzić jego normalną aktywność. Używając funkcji ” User Behavior Analytics” możemy śledzić anomalie w czasie rzeczywistym jakie mogą powstać na koncie użytkownika. Śledząc podejrzane zachowanie można podjąć akcje zapobiegawcze aby wyeliminować ryzyko zhackowania konta użytkownika.

Efektywne działania bezpieczeństwa

Dzięki rozwiązaniu Blindspotter analitycy mają mniej danych do analizowania poprzez wyeliminowanie fałszywych alarmów (false-positive), co umożliwia większą wydajność i szybsze podejmowanie decyzji aby zwiększyć bezpieczeństwo w organizacji.

Shell Control Box

Shell Control Box to narzędzie do monitorowania użytkownika, rozwiązanie to kontroluje zdalny dostęp do systemów IT dla uprzywilejowanego użytkownika. Aktywność można śledzić w prosty sposób co przeciwdziała niebezpiecznym akcjom wykonywanym w systemach IT. SCB jest rozwiązaniem które można w prosty sposób wdrożyć w organizacji, niezależnym od klientów i serwerów ale wbudowanych w istniejącą sieć. Narzędzie pozwala na nagrywanie całej aktywności uprzywilejowanego użytkownika i łączy je z profilem danej osoby. Dzięki temu można prześledzić i przeanalizować dokładnie sesję i zachowania danego uprzywilejowanego użytkownika począwszy od zalogowania do systemu IT a kończywszy na jego wylogowaniu.

Broszury produktowe
Wyślij do nas zapytanie.