Virus 1889372 640

CZY ANTYWIRUSY SĄ DZIŚ NAPRAWDĘ NIEZBĘDNE ?

Skuteczność antywirusów – warto się na tym zastanowić

 

Skutecznie zabezpieczony komputer oraz zgromadzone przez nas dane wywołują szerokie dyskusje, w coraz częściej pojawiających się informacjach o atakach cyberprzestępców jak również o zagrożeniach płynących z sieci. Każdego dnia jesteśmy narażeni na ryzyko korzystając nie tylko z poczty elektronicznej czy serwisów społecznościowych. Każdy na pewno słyszał o programach antywirusowych oraz zastanawiał się jaki odpowiedni program wybrać, aby zredukować niebezpieczeństwa płynące z cyberświata.

Należy w głównej mierze skupić się na funkcjonalności gdyż poza ochroną przed wirusami powinien chronić również przed oprogramowaniem szpiegującym, kradzieżą danych i wyłudzeniami czyhającymi w sieci.
Skuteczny – czyli monitorujący wszystkie operacje i procesy zachodzące w systemie i informujący nas o wykryciu podejrzanych działań i plików. Jest jednym z najważniejszych elementów, którego nie może zabraknąć w żadnym komputerze, gdyż od niego jest uzależnione nasze bezpieczeństwo.
Złośliwe oprogramowania, wirusy, robaki, konie trojańskie czyhają na nas codziennie, dlatego warto zainwestować w skuteczny program chroniący nasze dane.

 

Oprócz skuteczności warto również wymienić kilka najważniejszych zalet stosowania programów antywirusowych:

 

1. Kradzież tożsamości i utrata danych
2. Zminimalizowanie ryzyka dokonania różnego typu fałszerstw
3. Zminimalizowanie upośledzenia funkcji komputera
4. Swoboda, gdyż w razie wykrycia zagrożenia zostaniemy o tym poinformowani
5. Bezpieczeństwo korzystania ze skrzynki e-mail, sprawdza załączniki
6. Monitoruje otwierane oraz zapisywane na komputerze pliki
7. Co jakiś czas skanuje wszystkie pliki dostępne na komputerze.

 

Pamiętajmy, iż nawet najlepszy antywirus nie jest w stanie zapewnić nam 100% ochrony, jeżeli regularnie nie aktualizujemy systemu i oprogramowania, otwieramy każdy załącznik i stosujemy słabe i powtarzalne hasła. Pierwszym i podstawowym krokiem do zwiększenia naszej ochrony powinno być poznanie zasad bezpieczeństwa i zakup dobrego programu antywirusowego.
Rozwagą należy kierować się podczas surfowania po internecie, nie otwierać podejrzanych stron i wiadomości mailowych. Szczególną uwagę powinny przykuwać maile z załącznikami, których nie należy pobierać na dysk twardy jeżeli nadawca jest podejrzany, gdyż przy szczególnie złośliwych oprogramowaniach samo otworzenie może wiązać się z przykrymi konsekwencjami.
Już dziś wybierz dobry program antywirusowy i ciesz się bezpieczeństwem !
Jeżeli masz pytania napisz.