Cert'n Key - system do zarządzania certyfikatami w infrastrukturze IT

Data-Warehouse GmbH została założona w 1995 roku przez dr Aleksander Loew. Firma specjalizuje się w tworzeniu wysokowydajnych systemów cyberbezpieczeństwa oraz zarządzania informacją. Początkowo skupiała się wyłącznie na projektach wojskowych i zbrojeniowych i na potrzeby tych szczególnie wymagających użytkowników opracowała systemy gwarantujące bezpieczeństwo zasobów IT na najwyższym poziomie. W związku z nowymi zagrożeniami IT, a co za tym idzie rosnącym zapotrzebowaniem na zaawansowane technologie bezpieczeństwa na rynku cywilnym, powołano zespół dostarczający systemy dla rynku komercyjnego. Data-Warehouse jest Złotym Partnerem Oracle, członkiem: Sojusz dla Cyberbezpieczeństwa (Allianz für Cyber-Sicherheit przy BSI – Federalny Urząd Bezpieczeństwa w Technologiach Informatycznych), Niemieckiej Rady Cyberbezpieczeństwa (Cyber-Sicherheitsrat Deutschland e.V.), Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Zbrojeniowego i Bezpieczeństwa (BDSV). Tworzenie i rozwój systemów Data-Warehouse odbywa się wyłącznie na terenie Niemiec, a centrala firmy znajduje się w Monachium.

Cert’n Key to unikalny na rynku, stworzony na potrzeby branży zbrojeniowej oraz wojska system do zabezpieczania infrastruktury przedsiębiorstwa przed certyfikatami pochodzącymi z nieznanych lub nieakceptowalnych źródeł, a mogącymi stanowić klucz dla przestępców lub służb specjalnych innych krajów. System oferuje m.in.: możliwość inwentaryzacji, tworzenia białych i czarnych list, usuwania certyfikatów. W ramach inwentaryzacji odkrywa certyfikaty, sprawdza ich siłę, datę wydania i wygaśnięcia, wydawcę, pokazuje łańcuch certyfikatów itp. Bezagentowo zabezpiecza dowolne systemy operacyjne na komputerach/serwerach oraz mobilny Android, jak również dowolne urządzenia sieciowe w tym switche i routery.

W ramach Cert'n Key dostępne są następujące moduły:

Cert’n Key Scanner: identyfikuje wszystkie certyfikaty
Cert’n Key Repository: centralne repozytorium
Cert’n Key Manager: zestaw zarządzający z następującymi modułami:
Collect (konsoliduje wszystkie zeskanowane certyfikaty)
TrustChain (weryfikuje łańcuch certyfikatów)
Delete (kasowanie lub przywracanie certyfikatu)
Black/White listing (odrzucanie/potwierdzanie certyfikatów)
Security (identyfikacja ryzyka)
Policy (stosowanie obowiązujących zasad i regulacji)
Exchange (automatyczna zmiana z dowolnego CA)
Cert’n Key Zone Server: transfer informacji Cert’n Key w rozrzuconych geograficznie sieciach
Cert’n Key Remote: komponent zdalnego zarządzania z elementami:
Identification (zawiera Cert’n Key Scanner)
Enforce Policies (wymusza stosowanie polityk)
Exchange Certificates (automatyczna zmiana z dowolnego CA)
Enforce Black/White listing (odrzucanie/potwierdzanie certyfikatów)
Cert’n Key as a Service (SaaS):
ciągły podgląd certyfikatów przez ekspertów
baza danych dostępna online w celu identyfikacji podejrzanych certyfikatów wraz z automatycznym uaktualnianiem czarnych list
automatyzuje oszacowanie poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego z dostępną klasyfikacją on line

Broszury produktowe

[wpdm_package id=’1673′]

Wyślij do nas zapytanie