Web 1668931 1280

Dlaczego warto inwestować w bezpieczeństwo informacji?

Zadając sobie pytanie, czy warto inwestować w bezpieczeństwo informacji powinniśmy się zastanowić jaką realną wartość posiadają dane w organizacji, które często decydują o przewadze konkurencyjności. Nadszarpnięta reputacja a co za tym idzie powstanie szkody finansowej powinno nas skłonić do przemyślenia czy w ogóle warto inwestować.
Codzienne doniesienia prasowe dotyczące incydentów wycieku danych powinny być dla nas wzrostem świadomości zagrożenia związanego z bezpieczeństwem.
Wiele organizacji szukających oszczędności nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia i wartości jaką dają nam zastosowane rozwiązania w organizacji. Już dziś specjaliści przewidują, że z każdym rokiem będzie przybywać sposobów na uzyskanie danych a co za tym idzie nie możemy zamykać się na nowe inwestycje dotyczące systemów zabezpieczeń, które powinny być ciągle dostosowywane do pojawiających się nowych zagrożeń.

Jak powinniśmy myśleć o współczesnym bezpieczeństwie IT?

Rozważając problemy bezpieczeństwa należy przyjrzeć się normom związanym z bezpieczeństwem systemów informatycznych. Ochrona i bezpieczeństwo w tym obszarze powinny skupiać się na kontroli uprawnień, ochrony przed uruchamianiem niedozwolonego oprogramowania i najważniejszego systemu monitoringu zachowań pracowników. Zastanawiając się jakie dane chronić musimy świadomie wiedzieć, które informacje są dla nas najcenniejsze. W tym miejscu należy przyjrzeć się rozwiązaniom DLP, które nie tylko chronią przed wyciekiem ale co najważniejsze dają nam pełną wiedzę dotyczącą prób złamania polityki bezpieczeństwa.

Na koniec warto zadać sobie pytanie czy mam świadomość przed jakimi skutkami chcę ochronić swoją organizację?